UR10e %25 Daha Güçlü

Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği olarak sorunlara tek tip bakış açısı ile değil, 360 oC bakış açısı ile bakıyoruz.

Bu amaçla son bir yılda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizde robot teknolojisine de sıklıkla yer veriyoruz. Yapılan çalışmalar insan + makina kombinasyonu ile kurgulanmış sistemlerde daha başarılı ve verimli sonuçlar alındığını gösteriyor. Robotların insanların işlerini elinden alan makinalar kimliğinden çıkıp, insana yakışır iş yapma ortamlarının oluşmasına destek olan iş arkadaşları olacağına inanıyoruz.

Bu çerçevede MİR Mobile Robots ve Universal Robot ise gerçekleştirdiğimiz işbirliklerini sponsorluk çalışmaları ve bilgi paylaşımı çerçevesinde devam ettiriyor, Universal Robots’ un en çok satan cobot’u UR10e ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarından sizleri haberdar etmek istiyoruz.

Universal Robots tarafından gerçekleştirilen son gelişmeler ile UR10e’ nin yük taşıma kapasitesi 10kg’dan 12,5 kg’a çıkararak %25 daha güçlü hale getirildi. En uzun erişim mesafesine sahip cobot kolu için yük taşımadaki %25’lik bu artış ile sağlanan avantajlar şöyle ;

• iş gücünü zorlayan işlerin otomasyona çevrilmesi,

• daha ağır parçalar için kalite iyileştirilmesi,

• daha ağır uç elemanları kullanılarak daha fazla verimlilik.

Bu iş zorluklarından herhangi birini yaşayan, otomasyona geçiş konusunda adım atmak isteyen üyelerimiz sunulan avantajları Universal Robots Web sayfası UR10e ürün sayfasından ayrıntılı olarak inceleyebilirler.