ŞİMŞEK PLASTİK; 53 Yıldır Kalite ve Çeşitlilikten Ödün Vermeden Büyüyoruz

1970 yılında Konya’da kurulan Şimşek Plastik Sanayi ve Ticaret Şirketi büyüyen Türkiye pazarında kaliteli ambalaj üretimini doğru benimseyerek çok hızlı bir gelişim göstermiştir. PET, HDPE ve PP malzemeler kullanarak özellikle kozmetik ve deterjan plastik ambalajları sektöründe lider konuma gelmiştir.

Bunun yanında yağ, madeni yağ, ilaç, otomotiv ve gıda sektörlerinde kullanılan 20 ml ile 20 lt arasındaki ürünlerinde üretiminde pazarda büyük pay sahibi olmuştur. 53 yıllık bir tecrübenin getirisi olarak bünyesinde bulundurduğu 2000 den fazla şişirme ve enjeksiyon kalıpları ile sektörünün rakipsiz firmasıdır. 2000’li yılların başlaması ile Pet üretimine Türkiye’de başlayan ilk tesislerden biri olan Şimşek Plastik son teknolojik makineler ile otomasyona önem vermiş ve tesisimizdeki nitelikli ekiplerimiz de bu teknolojiler de uzmanlaşmış bulunmaktadır. Makine parkurunda 50 den fazla makinesi bulunan firmamızda ISBM, IBM, Şişirme, IML, IM, EBM teknolojileri ile üretimler mevcuttur. 2008 yılı başından itibaren arge ve ürge ye önem veren firmamız, şişe tasarımından kalıplamaya kadar olan tüm süreci kendi bünyesinden tamamlayabilmektedir. 7 bölgeye satış yapan Şimşek Plastik 2015 yılı itibari ile sevkiyatlarını daha kaliteli ve sorunsuz yapmak adına kendi filosunu kurmaya başlamış ve an itibari ile 7 araçlık bir sevkiyat gücüne sahiptir. Kaliteye son derece önem veren firmamızın sahip olduğu belgeler kalite belgeleri arasında Covid-19 güvenli üretim sertifikası, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 15378 ve FSSC 22000 gıda güvenliği sistemi belgeleri de mevcuttur.

Elektrik tüketiminde tasarruf politikası izleyen Şimşek Plastik, parkuruna eklemiş olduğu son teknolojik makineler ile %30 ‘a yakın enerjide tasarruf etmekle beraber, güneş enerji yatırımıyla da karbon ayak izi salınımını azaltarak toplam enerji kullanımının %25 ini yenilenebilir enerji kaynağından elde ederek doğayı korumaya önemle devam etmektedir. Şimşek Plastik yalnızca enerji kaynağı ile değil aynı zamanda tüketiciden toplanmış ve geri dönüştürülmüş plastik hammadde kullanarak hem doğayı korumakta hem de sosyal bir farkındalık oluşturmaktadır.

Firmamız 2020 yılı itibari ile ihracat hedeflerini arttırmış olup an itibari ile 12 ülkeye sevkiyat yapmakta olan firmamız 2023 yılı hedefi toplam cirosunun %20 sini ihracattan elde etmeyi planlamaktadır.

Sıradaki Haber ; TURAN AMBALAJ, 1974′ ten Bu Yana Sürdürülebilir Ambalaj Çözümleri Üretiyor