TURAN AMBALAJ, 1974′ ten Bu Yana Sürdürülebilir Ambalaj Çözümleri Üretiyor

1974’den bugüne ABS, PS, PP ve PVC hammaddeleriyle farklı ebat ve hacimlerde  gıda sektörüne hizmet veren firmayız.  Ulusal ve uluslararası pazara yönelik çalışan, sürekli gelişime ve bilime açık, aynı zamanda çevreci bir sanayi kuruluşu olarak yeni ürün ve  sürdürülebilirlik çalışmalarımızla devam etmekteyiz.

2022 senesinde sürdürülebilirlik kapsamında; üretimine devam ettiğimiz ürünlerin  gramajlarını %30 ‘a kadar azaltarak atık azaltımına yönelik çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda ilk defa hafif gramajlı PET kaplarımızı müşterilerimizle buluşturduk. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızda gıdaya uygun geri dönüşümlü hammadde içeren PET yoğurt kabımızı da müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Çıkarılabilir sleeve etiketli kapların üretimine devam ederken; ürün kapsamımıza proje bazında kağıt giydirilebilir plastik kap üretimini de dahil ettik.

Küçük puntolu yazıları daha net okunur kılmak ve detaylı tasarımları daha iyi aktarabilmek amacıyla  lazer klişe kullanımıyla baskı kalitemizi arttırdık .

2023 yılında katılım göstereceğimiz uluslararası  fuarlarla  plastik sektöründe gelişmeleri yakından takip etmek ve bu gelişimlerle teknoloji, çevre ve yeniliklerle en yüksek kalite ve verimlilikle sizleri buluşturmak istemekteyiz. 15-16 Şubat’ta Birmingham’da Packaging Innovation fuarına, 04-10 Mayıs tarihinde ise Düsseldorf’’ta Interpack Ambalaj fuarındaki standımıza bekliyoruz.