Gıda İçecek Plastik Sektörlerinde Cobot Otomasyonu – 12 Kasım 2020

Gıda, İçecek, Plastik Sektörlerinde Cobot Otomasyonu; Ambalajlı Süt ve Süt Üreticileri Derneği (ASÜD)-Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) Sektörel Gelişim Etkinliklerinin üçüncüsü 12 Kasım 2020 Perşembe, Saat 11:00′ de Universal Robots işbirliği ile düzenleniyor.

Universal Robots teknolojik inovasyona olan bağlılığı ve uzmanlığıyla; gıda-içecek ve plastik sektöründe üretim süreçlerine en iyi uyum sağlayan endüstriyel robotik kolları tasarlayarak üretim, işleme, paketleme, paletleme, etiketleme, enjeksiyon kalıplama, kalite kontrol ve malzeme taşıma gibi pek çok sürecin iyileştirilmesiyle maliyet tasarrufu sağlar, esnek üretim imkânıyla verimliliği artırır, tekrarlanabilirlik ve hassasiyetle yüksek kalite sunar ve müşteri isteklerine hızlı cevap vermenizi sağlayarak rekabet gücü kazandırır.

Ayrıca ürünlerin paketlenmesi ve paletlenmesi  veya nakliyesi gibi tekrarlayan veya ağır görevlerin kolaboratif robotlar tarafından gerçekleştirilmesiyle tekrara dayalı işlere bağlı yaralanmaların azaltmasını sağlar, çalışan sağlığı korunarak ergonomik ve mutlu bir çalışma ortamı yaratılmasına yardımcı olur.

“Gıda, içecek, plastik sektörlerinde COBOT OTOMASYONU” isimli canlı web seminerinde:

  • Hızlı kurulan ve kolay programlanan kolaboratif robot (cobot) nedir?
  • Kısa sürede yatırım geri dönüşü sağlayan cobot kullanımının avantajları nelerdir?
  • Kolaboratif robotlar, çalışanlarla birlikte güven içinde nasıl çalışıyor?
  • Bir cobot, aynı tesis içinde taşınarak yeniden nasıl programlanabilir?
  • Haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz çalışabilen cobot bakım gerektiriyor mu?
  • Kaynakların etkili kullanılması ve fire oranının azaltılmasını nasıl sağlıyor?
  • Kısalan ürün ömrü döngüleriyle mücadeleye nasıl destek oluyor?
  • Nitelikli iş gücü açığının kapatılmasına yardımcı oluyor mu?

Birçok konuyu derinlemesine öğrenmenizi sağlayacak ve robotik otomasyona geçiş adımlarınızda size rehberlik edecek çeşitli kullanım örnekleri ve cobot kullanan şirketlerin başarı hikâyeleri paylaşılarak katılımcılara merak ettikleri konuları sorma imkânı sunuluyor.

Robotları, bizlere ait iş alanlarını ellerinden alan kimlikten çıkarıp, mevcut işgücünü geliştiren ve insan kaynağını daha kaliteli, yaratıcı alanlara kaydırma konusunda bir fırsat olarak gördüğümüz etkinliğimizin ana teması insana yakışır çalışma ortamlarının geliştirilmesi, webinar ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayın.

NOT : Plastik ve Polimer Üreticileri Neden Cobot Kullanmalı sorularına yanıt arayan Robot Teknolojisine Covid19 Penceresinden Bakmak başlıklı yazımıza şu linkten ulaşabilirsiniz.