Çevre Dostu Ambalajlar

“DOĞRU AMBALAJI ÖNERMEK ANA HEDEFİMİZ”

Jokey’ de, gıda dolumundan gıda dışı ürünlere, standarttan özel çözümlere kadar  bütün uygulama alanları için her biçim ve hacimde ürün serileri sunabiliyoruz. Her amaç için doğru ambalajı önermek ana hedefimizdir. 100 ml’den 35 litreye kadar her şekil ve ebatta çeşitli yardımcı aksesuar ve aksamlar da dahil olmak üzere, IML dekorasyonlu kova ve kapaklar üretmekteyiz. Hem de farklı miktarlara kadar kullanılabilen yeniden değerlendirilmiş sürdürülebilir hammaddelerle. “Thinwall” olarak adlandırdığımız ince cidarlı, hafif ürünler üretiyoruz. Böylece plastik kullanımını, müşterilerimizin ve bizim sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda en aza indirgemeye çalışıyoruz. Jokey’de ambalajlar 1990 senesinden bu yana %40 oranında hafifledi. Bu da sadece çevre ve iklime faydalı değil, müşterilerimizin de yararınadır.

“IML BASKI SİSTEMİYLE İLGİ ÇEKİCİ AMBALAJLAR TASARLIYORUZ”

Jokey’in gıda ve gıda dışı ürünlere yönelik plastik ambalajları tüm dünyadaki üreticiler ve sektörler tarafından takdir görmektedir. İleriyi gören ve pazar koşullarına uygun inovasyonlarla ambalaj endüstrisinde çıtayı her zaman biz belirliyoruz. Ürünlerimiz hafiftir, darbelere ve yıpranmaya dayanıklıdır. Sızdırmazlıkları oldukça yüksektir. Kimyasallara ve sıcaklığa dayanıklıdır. Dahası az bir maliyetle %100 oranında geri dönüştürülebilir. IML baskı sisteminde, basılmış olan etiket kalıba yerleştirilir ve enjeksiyon işlemi esnasında ısı yardımıyla ambalajla bütünleşir. IML dekorasyonu bizlere büyüleyici bir çekicililikle ve güçlü hislerle dolu bir tasarım ortaya koymamıza olanak tanır. Bu yöntemle ambalajların tüm duvarına, kapağına ve kenarlara kadar geniş bir alanda dekorasyon yapılabilmektedir. Birden çok duyguya hitap eden opsiyonel efektlerle ambalajlar çok daha ilgi çekici hale getirilebilir. Portakal kabuğu yüzeyli IML’den metalik IML’ye; parlak IML’den, şeffaf IML’ye, parsiyel laklıdan kağıt görünümlü IML’ye, soyulabilir IML’den oksijen bariyerli IML’ye olmak üzere ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda etiketler çeşitlendirilebilir. Dijital etkileşimler dahi kalıp içi etiketlemeye entegre edilebilmektedir.

“ÇEVRE DOSTU AMBALAJLAR ÜRETİYORUZ”

Jokey’de her sektöre ve her alana uygun ambalaj çözümleri sunuyoruz. Konsept ve tasarımları; güçlü teknik bilgimizle birleştirerek müşterilerimize özel ambalajlar sunuyoruz. Bunun için Jokey Tasarım Hizmeti’ni hayat
geçirdik. Danışmanlık hizmetinden tasarıma, teknik açıdan kusursuz ambalajın planlanmasına ve seri üretime geçişe kadar bütün alanlarda müşterilerimize destek oluyoruz. Standart ve Jokey özel ürünler dışında sektöre özel olmak üzere bariyerli ambalajlarımız, UN özelliğine sahip ambalajlarımız ve ağır kimyaya uygun ambalajlarımızla da müşterilerimizin ihtiyacına göre alternatifler sunabiliyoruz.

Bizler Jokey’de, ideal ambalajın maksimum işlevselliğine inanıyoruz. Bu nedenle de Jokey Eko Konsept 1’i, ardından ise Jokey Eko Konsept 2’yi geliştirdik. Hedefimiz ise en az karbon sağlamaktır. Ekolojik strateji, ekolojik
kaynaklar ve ekolojik tasarım konularında eylem planları oluşturarak bunun için çaba gösteriyoruz. Vizyonumuz 2030’a kadar sıfır iklim etkisidir. Bu yolda müşterilerimize sürdürülebilir iklim projelerindeki sertifikalarla CO2 dengesi sunuyoruz. Ambalajlarımızı %100 oranına kadar geri dönüştürülebilir hammaddelerden üretiyoruz.

“MÜŞTERİLERİMİZ BİZİM PROJE ORTAĞIMIZ”

Öncelikli hedefimiz, uygun sektöre ve müşteriye en uygun ambalajı sunmaktır. Bunu gerçekleştirmek için ise müşterilerimizin proje ortağı oluyoruz. Projenin ilk tasarım aşamasından seri üretim aşamasına kadar her alanda gerek teknik anlamda, gerekse tasarımsal anlamda birlikte yol alarak en uygun ambalajı geliştiriyoruz. Müşterilerimizin hatlarını ziyaret ederek, hem sunduğumuz ambalajlarla hem de hatlarına yönelik, verimliliklerine katkı sağlayacak ergonomik çözümlerle geliştirmeler yapıyoruz. Plastik ambalajların kullanımıyla ilgili her konuda müşterilerimize danışmanlık hizmeti veriyor, dolum ve montaj hatlarının test sürüşüne eşlik ediyoruz. Ürettiğimiz her ürünümüzün her zaman arkasındayız. Bunun için müşterilerimizde yaşanan herhangi bir problemde maddi ve manevi bütün koşullarda onların yanında oluyoruz. Tüm üretim tesislerimiz, ambalaj malzemeleri hijyen ve kalitenin uluslararası standardı BRC ile ISO 9001:2018 ve ISO 5001-2018 standartlarına göre global bağımsız denetçiler tarafından izlenen ve değerlendirilen sıkı bir yönetim sistemine uygun bir şekilde faaliyet gösterir.

Ambalajın geleceği, onun ne kadar döngüsel ekonomi ambalajı olmasıyla şekillenecektir. Ne kadar çok ambalaj geri dönüştürülebilir ve tekrar tekrar kullanılabilirse o kadar sürdürülebilir olacaktır. Biz ambalajcılar, bu gelişmeyi gerek teknolojik yatırımlarla gerek yenilikçi çözümlerle gerçekleştirmeliyiz.

Röportajın tamamına eklerden ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki Haber  ” Geri Dönüştürülmüş Plastik Kullanımı “

Ekler:
Döngüsel Ekonomi Ambalajı
Her Sektöre ve Müşteriye Uygun Ambalaj Çözümleri