Sektörel Algı Kuvvetlendirme Çalışmalarımız Devam Ediyor

Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği çalışmaları kapsamında ağırlık verdiğimiz sosyal medya çalışmalarını, sürdürülebilir ambalaj ve bilinçli ambalaj kullanımı çerçevesinde yoğunlaştırıyoruz. 2021 yılında yayınladığımız, sert plastik ambalajları doğru anlatmayı hedeflediğimiz temel düzey SEPA Ambalaj Kılavuzuna bu sene SEPA Ambalaj Bülteni ve SEPA İhracat Rehberini ekledik. Marka bilinirliği çalışmalarını oluşturan reklam ve pazarlama faaliyetlerinin en ölçülemez yönü, hedef müşteri kitlesinin zihnine hangi araç ve zamanda girildiği, yaratılan etkinin düzeyi, kalıcılığı ve gerçekleştirilen faaliyetin satın alma kararına ne derece etki ettiğidir.

Yıllardır süre gelen çevre ve ambalaj atıkları odaklı anti ambalaj yanlısı yayınların sektörümüze zarar verdiği kısım pazarlama hunisini uzun süre ters yönde etkilemesidir. Yılların birikimi olan bu algıyı pozitife çevirmek, ürünlerimizi ve sektörümüzü doğru anlatmak çabası ile hazırladığımız bu yayınlar ile sadece müşterilerimizi değil, günlük hayatında ambalaj kullanan tüm kesimleri, çevre ve sağlık algısı yüksek tüketicileri doğru bilinçlendirmeyi hedef aldığımızı hatırlatmak istiyoruz.

Yönetim Kurulu Üyelerimizin katkıları ile ilk defa Haziran 2022′ de yayınlamaya başladığımız SEPA Ambalaj Bülteni bu amaç ile hazırlanan ilk düzenli yayınımız. Yurtiçinde faaliyet gösteren çeşitli gıda ve kimya firmalarına yönlendirmekte olduğumuz bülten ile amacımız SEPA çatısı altında faaliyet gösteren firmalarımızın sürdürülebilir ambalaj üretimi konusundaki faaliyetlerini ve gelişme düzeylerini paydaş sektörlerimize anlatabilmek ve döngüsel ekonominin kurgulanması konusunda pozitif bakış açımızı daha geniş kitlelere aktarabilmek. Ekim başında yayınlanacak bültenimiz için siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği üyelerimizin yetkinliklerini, kapasitesini ve çalışma ilkelerini global çapta anlatmak istediğimiz SEPA İhracat Rehberi ise Derneğimizin kuruluşundan bu yana sektörel algıyı kuvvetlendirmek için hazırladığımız 3. büyük yayınımız. Avrasya Ambalaj Fuarı, Ticari Ataşelikler, Yurtdışı Gıda ve Kimya Dernekleri ile etkileşimlerimizde kaynak olarak kullanacağımız SEPA İhracat Rehberi, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından da desteklenmekte olup, SEPA Ambalaj Kılavuzumuz gibi kaynak görevi görüp, yıllarca Derneğimiz üyelerini temsil edecek kalıcı bir kaynak niteliğinde tasarlanmıştır.

Her yeni üyemizin katılımı ile güncellenecek rehberimizin taslağı ekte dikkatinize ve görüşünüze sunulmuş olup, daha güçlü sektörel etki için tüm firmalarımızı SEPA İhracat rehberine katılmaya davet ediyoruz. 

SEPA İhracat Rehberi Katılım Talebi

    Mesajınız başarılı bir şekilde gönderildi.

    Sıradaki Haber  “CRM Sigorta Ticarette Bütünleşik Çözümler – SEPA”