Sanal Fuarlar, Kapılarını Açmaya Başladı

Online gelişmelerin çok fazla etkileyemediği fuar sektörü koronavirüs krizinden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Globalleşme sebebi ile tedarik zincirinin zayıf halkalarını oluşturan alanlar hemen kendini hissettirdi. Gelişmeler ; Sanal fuar sektörü daha fazla gelişmiş olsa, ticaret rakamlarına olumlu katkı sağlar mıydı? sorusunu akla getiriyor. Ticaret Bakanlığı tarafından da çalışmaların başlatıldığı müjdesinin verildiği sanal fuarları takip etmek ve dijital alt yapıyı kurgulamak, ürün görselleri ile ilgili altyapıları hazırlamak işletmelerimizi sürece hazırlayabilecek aşamalardan bazıları.

Chemorbis’ te yayınlanan bir habere göre ilaç sektörüne yönelik hazırlanan CPhI & P-Mec China fuarı 18-24 Haziran’ da sanal kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Fuar; canlı katılımcı web sohbetlerine, eşleştirme araçlarına, davet edilen alıcı toplantılarına, konferans oturumlarına ve hatta “Sanal Fabrika” turlarına ev sahipliği yapmak için canlı yayınlardan ve sohbetlerden yararlanacak. Yedi gün sürecek olan fuar, uluslararası kısıtlamaların zorluklarını aşmak ve küresel ilaç şirketleri arasındaki sınırsız bağlantıları kolaylaştırmak için bolca fırsat sunacak. Görünen o ki sanal fuarlar ciddi bir katılımcı çekme potansiyeline sahip ve fuara katılacak ambalaj firmaları şimdiden yerlerini ayırtmış.