ISO Akademi – İhracata Yönelik Eğitim Fırsatları

İstanbul Sanayi Odası Bünyesinde düzenlenen Haziran ayı eğitim ve etkinlikleri arasında yer alan iki etkinliğin, ihracat kapasitesinin giderek önem kazandığı ve ihracatta fark yaratmak için sağlık ve hijyen gibi şu an Türkiye’ nin önde olduğu iki parametre söz konusu iken fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

İlk etkinlik, 22 Haziran 2020, Pazartesi Günü düzenlenecek Dış Ticarette Hedef Araştırması Online Eğitimi,

Her bir işletmemizin makine parkı, üretim alanı, ilgi alanı ve organizasyonel yapısı farklı olduğundan, standart raporlar ile aynı kanala yönelmeleri yerine, kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri kanalları analiz edip bu alanlarda yoğunlaşmalarının maksimum fayda ile ihracat kapasitesinin arttırılmasında önemli olduğuna inanıyoruz. Eğitim amacı önsözünde şöyle açıklanmış.

  • Eğitimimizde, katılımcı firmaların ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, hedef pazar tespiti yöntemleri ve ihracat pazarlaması için bilgi sistemlerinin öğrenilmesi amaçlanmaktadır.
  • Firmaların ihracat bağlantıları oluşturarak pazara girişleri ve mevcut pazar paylarının arttırılması için eğitilmeleri gerekmektedir.
  • İhracat yapabilen ancak potansiyelini tam olarak kullanamayan, daha önce hiç ve/veya düzenli ihracat yapmamış firmaların yönlendirilerek düzenli birer ihracatçı haline gelmeleri, hali hazırda ihracat yapan firmaların ihracat potansiyelinin geliştirilmesi için farkındalığın yaratılması ve güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Eğitim ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak ve kayıt yaptırmak için şu linke tıklayın.

 

İkinci etkinlik, 25 Haziran 2020, Perşembe günü düzenlenecek Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti (Almanya) Tanıtım Webinarı ve önsözü şöyle ;

Almanya’nın; Düsseldorf, Köln, Dortmund, Essen şehirlerinin içinde bulunduğu Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Ekonomik Kalkınma Ajansı NRW Invest, İstanbul’da açtığı temsilcilik aracılığı ile Avrupa pazarında büyümek isteyen Türk firmalarına ücretsiz destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bu kapsamda 25 Haziran 2020 Perşembe günü, 14:00-16:00 saatleri arasında İstanbul Sanayi Odası Online Platformu üzerinden üyelerimize yönelik bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Konusunda uzman konukların ve yatırımcılarımızın da katılacağı webinarda bir pazar ve ticaret bölgesi olarak Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tanıtılarak, burada gerçekleştirilecek bir yapılanmanın firmalara sağlayacağı stratejik avantajlar üzerinde durulacaktır.

Kuzey-Ren Vestfalya Eyalet bölgesinde satış ofisi, show-room açmak, depo kurmak, satış sonrası hizmet vermek veya pazara yakın üretim yapmak istiyorsanız, katılımın ücretsiz olduğu webinara kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.