28. Avrasya Ambalaj Fuarı Türkiye dahil 123 ülkeden ziyaretçi ağırladı

Avrasya coğrafyasında her yıl düzenlenen, alanında en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 11-14 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. 17. Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı Food-Tech ile eş zamanlı düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul, 1200’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaptı. 120 bin metrekare kapalı alanda 14 salonunun tamamında düzenlenen fuar yoğun ilgi görürken, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler dört gün boyunca çok sayıda iş anlaşması imzalandı.

Dört gün boyunca geleceğin çözüm odaklı firmalarının yaratıcı ambalaj çözümlerini ve en son teknolojilerini sergilediği 28. Ambalaj İstanbul Fuarı büyük bir başarıyla sona erdi.  122 ülkeden 13.391 uluslararası ziyaretçi fuar için İstanbul’a gelirken, Türkiye içinden 61.665 ziyaretçi fuarda katılımcı firmalar ile bir araya geldi. Toplam 75.056 ziyaretçiye ev sahipliği yapan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, RX Tüyap tarafından Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) iş birliğinde ve Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) destekleriyle düzenlendi.

2019 yılından bu yana Derneğimizin de katılım sağladığı fuara her geçen yıl daha fazla sayıda üyemiz katılım sağlıyor. 28. kez düzenlenen fuarda Derneğimizin 25 üyesi, diğer sektör firmalarımızdan 43 firmamız fuarda yer aldı.

Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği olarak bu sene fuara yazılı SEPA Fuar Broşürü  ve dijital formatta sürdürülebilirlik rehberimiz, ihracat rehberlerimiz ile hem Türkçe hem İngilizce formatı aynı rehberde bir araya getirdiğimiz Sert Plastik Ambalajlar Kılavuzumuz ile katılım sağladık.

Her sene gerek ziyaretçi, gerek katılımcı sayısı ile fark yaratan Avrasya Ambalaj Fuarı 2024 yılında 23-26 Ekim 2024 yılında kapılarını yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçilere açacak.

Tüm üyelerimizi ve sektör mensuplarımız ile 2024 yılında Dünya’ da ve Türkiye’ de sektörel anlamda kendini kanıtlamış 28. Avrasya Ambalaj Fuarında görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla,