27. Avrasya Ambalaj Fuarı Kapılarını Açıyor 12-15 Ekim 2022

Sayın Üyelerimiz,

Avrasya Ambalaj Fuarı 12 – 15 Ekim 2022 tarihleri arasında 27. kez kapılarını açıyor. Her sene olduğu gibi SEPA olarak bu sene de siz değerli üyelerimiz ve sektör mensuplarımız ile Avrasya Ambalaj Fuarı gibi köklenmiş ve sektörümüz için fark yaratan bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu sene fuar öncesi bir dizi tanıtım çalışması gerçekleştirdik. SEPA Ambalaj Bülteni ile yurtiçi, SEPA İhracat Rehberi ile yurt dışı gıda, kimya firmaları ve Dernekleri ile bağlantı kurduk. Türkiye Sert Plastik Ambalaj sektörü ve SEPA üyelerini yakından tanıtmayı hedefledik. SEPA Ambalajlar Kılavuzumuzu yüz yüze 1000 yurt içi firma, SEPA Ambalaj Bülteni ile 750 yurtiçi gıda ve kimya firması, SEPA İhracat Rehberi ile 250 yurtdışı gıda, kimya firması ve onlarca yurtdışı gıda, kimya Derneğine tanıtım yaptık. Web sayfamız 17 Temmuz 2022 tarihinden bugüne kadar 68 farklı ülkeden 1600 yeni kullanıcı ziyareti, 18 Eylül 2022 tarihinden bugüne kadar ise 19 farklı ülkeden ziyaretçi aldı.

 

Fuar öncesi ve sonrası e-bülten yayınlarımız ile söz konusu çalışmalarımıza devam edeceğiz. 12-15 Ekim 2022 tarihleri arasında, her zamanki gibi Sert Plastik Ambalaj Sanayicilerini temsilen Fuaye F4, Stand F 4-2 de, 2021 ve 2022 yıllarında yayınladığımız ;

SEPA Sert Plastik Ambalajlar Kılavuzu (İngilizce ve Türkçe) (Online ve basılı kopya)

SEPA İhracat Rehberi   (İngilizce) (Online) ile yer alacağız.

Söz konusu yayınlarımıza ek olarak hızla çalışmalarını tamamlamakta olduğumuz SEPA Sürdürülebilirlik Rehberimiz ziyaretçilerimiz ile paylaşacağımız diğer yayınımız olacak. Bu rehber ile amacımız SEPA ya üye firmalarımızın sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi ve Avrupa Yeşil Mütabakatına uyum sürecine bakış açılarını yansıtmak, ambalaj kullanıcısı firmalar, sektör firmalarımız, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve kamuoyuna Sert Plastik Ambalaj Sektörünün mensubu olan üyelerimizin Ekonomik, Sosyal ve Çevresel Sürdürülebilirlik seviyesini doğru aktarabilmektir.

Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi bu çalışmamızda da gönüllülük esasına göre çalışmakla birlikte, Derneğimizin tamamını kapsayacak çalışmalar ile temsil kabiliyetimizin arttırılacağı gerçeğini hatırlatmak isteriz. Sürdürülebilirlik Rehberinde amacımız tamamen üyelerimizin tanıtımı olduğundan, reklam çalışması faturalama sürecinin Ocak 2023 ilk haftası gerçekleştirileceği bilgisini ekler, başta SEPA Sürdürülebilirlik Rehberi olmak üzere,  SEPA Ambalajlar Kılavuzu ve SEPA İhracat Rehberi reklam çalışmasına katılmak isteyen üyelerimizin içeriklerini en geç 10 Ekim 2022 Pazartesi günü mesai bitimine kadar info@sepa.org.tr mail adresinden Genel Sekreterliğimize iletmeleri halinde, online yayınlarda yer almalarının mümkün olacağını belirtiriz.

SEPA Sürdürülebilirlik Rehberi Taslağı ekte dikkatinize sunulmuş olup, rehberde yer vereceğimiz ve SEPA üyelerinin mevcut durumunun genel projeksiyonunu çıkarmak için resmi kaynaklardan ve sektörel raporlardan yola çıkarak hazırladığımız Sürdürülebilirlik Metrikleri Taslağı  ile ilgili görüşlerinizi rica ediyoruz.

Resmi kaynaklardan ve sektörel raporlardan elde edemediğimiz veriler sarı renkli kutucuklarda belirtilmiş olup, detay bilgiler yerine genel çerçeve konusunda görüşler talep edilmektedir. Tüm firmalarımızın katkısı üyelerimizi Devlet Kurumları, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve kamuoyu nezdinde doğru anlatabilmemiz, üyelerimizi ve SEPA yı gerçeğe dayalı veriler ile temsilimiz açısından önem taşıdığından sarı renkli kutucuklarda yer alan parametreler ile ilgili firma detaylarınızı bizlerle paylaşmanız gelecek günlerde oluşacak fırsatlar açısından önemlidir.

Tüm üyelerimize katkılarından ve SEPA’ ya güvenlerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyor, 27. Avrasya Ambalaj Fuarının sektörümüz için hayırlı ve bol kazançlı olmasını diliyoruz.

27. AVRASYA AMBALAJ FUARI ONLİNE DAVETİYE