TOBB Tedarikçi Geliştirme Yerlileştirme Anketi

Sayın Sektör Mensuplarımız,

Sizleri, tedarik zinciri problemleri, ödeme vadeleri ve tedarik zinciri yapısı ile ilgili olumlu, olumsuz her türlü detayı iletebileceğiniz TOBB Tedarikçi Geliştirme Yerlileştirme Anketini doldurmaya davet ediyoruz.

Tedarikçi Geliştirme ve Yerlileştirme Anketi, Türkiye Odalar Birliği (TOBB) tarafından ülkemiz işletmelerinin tedarikçileriyle ilişkileri ile yerlileştirme ve tedarikçi geliştirme çalışmalarına ilişkin mevcut durumu ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla hazırlanmıştır. Buradaki verilerden büyük işletmelere tedarikçi geliştirme ve yerlileştirme konularında yardımcı mekanizmalar tasarlanacak ve politikalar geliştirilecektir. Anketin TOBB tarafından düzenlenmiş olması sebebi ile SEPA olarak söz konusu ankete sadece tedarik zincirinin geliştirilmesi olarak bakılmaması, anket verilerinin ihtiyaç duyulan işbirliği noktalarının da tespitine aracı olacağına inanıyoruz.

Özellikle petrokimya yatırımları sebebi ile hammadde fiyatlarında, gümrük ve navlun maliyetlerinde yaşanan artışlar ile mücadele ettiğimiz bu günlerde tüm sektör mensuplarımızın, bu platform üzerinden tedarik zinciri ile sıkıntılarını paylaşmaları faydalı olacaktır. Ödeme vadeleri ve diğer detaylarında yer aldığı anket formu sonuçlarının bir anlamda uzun süredir dile getirdiğimiz problemlerin  bir yansıması olacak, sorunlar rakamlar ile ifade edilebilecektir. İstatistiksel veriyi ne kadar büyütebilirsek, problemlerin sebeplerini o derece başarılı tespit edip, etkin çözebiliriz. Üyelerimiz ve sektör mensuplarımızın ankete katılımının ve desteğinin bu açıdan da önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Ankete https://anket.tobb.org.tr/#/anket/tedarikci-gelistirme-ve-yerlilestirme-anketi adresinden katılım sağlayabilirsiniz.

Bilgilerinizi rica ederiz.