SEPA Genel Kurulu’nda Yeni Yönetim Belirlendi

2023 Yılı Olağan Genel Kurulu’nu 15 Kasım’da düzenleyen SEPA, yapılan seçimde Jokey Turkey Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özhuy’ u, oy birliğiyle yeniden Başkan seçti

Sert (Rijit) Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA), 2023 Yılı Olağan Genel Kurulu’nu 15 Kasım Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’ndaki toplantı ile gerçekleştirdi. İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan toplantı; Başkanlık Divan heyetinin seçimi, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu üzerinde görüşme, oylama ve Yönetim Kurulu üyelerinin ibra edilmeleri, Denetim Kurulu Raporu üzerinde görüşme, oylama ve Denetim Kurulu üyelerinin ibra edilmeleri, yeni dönem Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetim Kurulu Üyelerinin seçimi, yeni dönem geçici bütçesinin okunması, görüşülmesi ve onayı, Yönetim Kuruluna yeni dönem bütçesinde fasıllar arasında aktarma yapması, üye aidatlarının ve giriş ödentisinin tespiti hususunda yetki verilmesi, Ambalaj Sanayicileri Dernekleri Federasyonunun müteakip toplantılarda ve genel kurulunda derneği temsil edecek asil ve yedek delegelerin belirlenmesine oy birliği ile karar verildi.

ÖZHUY OY BİRLİĞİYLE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Genel Kurul’ da yapılan seçimde Jokey Turkey Ambalaj Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özhuy, SEPA Başkanı olarak göreve oy birliği ile 2 yıllığına yeniden seçildi. Plastik sektörünün ekonomik, çevresel ve sosyal kalkınmasının sürdürülebilir şekilde devam etmesi, dünya çapında standartlara uygun üretim kapasitesinin geliştirilmesi konularına odaklanılması kararı alınan toplantıda güven tazeleyen SEPA’ nın yeni Yönetim Kurulu’nda Hakan Özhuy Başkan olurken; Özler Plastik’ten Ali Fırat Özadam Başkan Yardımcısı ve Turan Plastikten Gülşen Turan Kök ise Sayman Üyeliğe seçildi. Beno Plastik Ambalaj’dan Hakan Dirgeme ve Alpla Plastik Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. – Emre Canoğlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam ederken, Petek Plastik’ten Kazım Öztürk, SEPA Yönetim Kurulu’na giren diğer isim oldu. SEPA Yönetim ve Denetleme Kurulu’nda yeni dönemde görev alacak asil üyeler ise şu isimlerden oluştu.

 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Jokey Turkey Ambalaj Sanayi A.Ş. – Hakan Özhuy

Özler Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Ali Fırat Özadam

Turan Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ. – Gülşen Turan Kök

Beno Plastik Ambalaj ve Kalıp Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ. – Hakan Dirgeme

Alpla Plastik Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. – Emre Canoğlu

Petek Kalıp Ambalaj Makineleri Plastik San. Ve Tic. A.Ş. – Kazım Öztürk

 

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Görsel Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Aydın Ağaoğlu

Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. – Mustafa Zeki Sarıbekir

Oba Plastik Kimya ve Gıda Sanayi LTD. ŞTİ. – Hakan Yarar