SEPA’ da 2. Çeyrekte Bizleri Neler Bekliyor

Yeni dönemde ambalaj  ve sert plastik ambalaj algısını kuvvetlendirmek ve ortak bir vizyon oluşturmak için uygulamaya başladığımız, üyelerimizin katkısına açık iki faaliyetimiz mevcut.

 

  • Mart, Haziran, Eylül, Aralık ayı son haftasında 3 er aylık periyotlarda üyelerimize yönelik yayınladığımız e-bültenimizde içerik sponsoru olarak üyelerimizin yazılarına yer vermeye başladık. Tüm üyelerimizin katılımına açık olan bu çalışmada amacımız ambalaj ve plastik ambalaj ile ilgili ortak vizyon ve misyonun geliştirilmesine katkı sağlamak. İlk defa bu bültenimizde uygulamaya başladığımız sponsorluk çalışmamıza destek sağlayan Alpla Plastik ve Benoplast’ a teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

  • 3 ayda bir Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarının son haftalarında gıda ve kimya sektörü ambalaj kullanıcısı firmalarımıza yönelik İngilizce ve Türkçe hazırlayacağımız e-bültenlerimiz ile SEPA’ yı, sert plastik ambalajları anlatacak, üyelerimizi ambalaj kullanıcısı firmalarımız ile bir araya getireceğiz. Bültenlerimize katkı sağlamak isteyen üyelerimiz için sponsorluk detayları ekte yer almaktadır.

 

  • Yeni dönemde ambalaj algısını yükseltmek, sektörel fayda sağlamak adına dijital ve yazılı yayınlarımıza devam edeceğiz. 2022 yılı ikinci çeyreğinde “İhracat Kılavuzu”, üçüncü çeyreğinde ise “Sektörel Yeşil Rehber” için çalışmalarımıza başladık. SEPA Kılavuzunun güncelleme çalışmaları yanı sıra verimlilik temalı sektörel kılavuzumuzu ise yılın son çeyreğinde gündemimize alacağız.

Yurt dışı platformlarda Türkiye Sert Plastik Ambalaj Sektörünün algısını güçlendirmeyi hedeflediğimiz,  “Sürdürülebilir Ticaret, Sürdürülebilir Çevre, Sürdürülebilir Hijyen ve Sağlık, Gıda Güvenliği, Avrupa Mütabakatı ve Döngüsel Ekonomi ilkelerine uygun, Karbon Nötr ve Su Kaynaklarına Saygılı Üretim” kavramlarını odağımıza alacağımız ihracat kılavuzu ile ilgili detaylı bilgi ve reklam bedelleri Sert Plastik Ambalaj Sektörü 2021 Yılı İhracat Gerçekleşmesi – SEPA yazımızda yer almaktadır.

  • SEPA Geleneksel Buluşma Yemeğimizi 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 19:00 – 22:00 saatleri arasında Divan Elmadağ Otel’ de gerçekleştireceğiz.  Üyelerimizin, sektörel paydaşlarımızın davetli olduğu “Verimlilik” teması ile gerçekleşecek etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Ekler:
Sponsorluk Şartları
Sponsorluk Şartları