SEPA 2023 Faaliyet Programımız İKMİB Ziyareti ile Başlıyor

SEPA 2022 yılında odaklandığı sektörel çalışma başlıkları olan Avrupa Yeşil Mütabakatına Uyum ve sürdürülebilirlik, ihracat kapasitesinin arttırılması, teknik personel yetkinliklerinin arttırılması, tedarik zincirinin kuvvetlendirilmesi, üye sayısının arttırılması ve kurumlar ile işbirliği çalışmalarına yoğunlaştı.

Sektörel ihracat ve sürdürülebilirlik rehberimiz, sektörel, paydaş sektör ve üye bültenlerimiz, web ve Linkedin sayfalarımız aracılığı ile üyelerimiz ve paydaşlarımız arasındaki bağı ve sektörel kimlik algısını kuvvetlendirdik. ASÜD, BOSAD ve Sürdürülebilirlik Akademisi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz yüzyüze ve online etkinli ve seminerler ile sürdürülebilir ve döngüsel ambalaj kullanımı ve ambalajlarda geri dönüştürülmüş hammadde kullanımı konusundaki hassasiyetleri paydaşlarımıza aktardık, bu alanda SEPA üyelerimizin kuvvetli yönleri ve çalışmalarına dikkate çektik.

Gelenekselleşen sektörel buluşma yemeğimizde sektörümüzün değerli sivil toplum kuruluşları üyeleri, üyelerimiz ve tedarikçilerimiz ile verimliliğe odaklandık. Avrasya Ambalaj Fuarında odağımız ergonomi, verimlilik ve üye çalışmalarımızdı.

TEPAV, TOBB Plastik Meclisi aracılığı ile katılım sağladığımız Sanayi atık ısıları değerlendirme çalışma grubu ve Teknolojik değişim ve gelişim çalışma grubu toplantıları düzenli çalışmalarımıza ek olarak yürüttüğümüz diğer faaliyetlerimizdi.

11 yeni üyemizi, 3 yeni tedarikçimizi bünyemize kattığımız 2022 yılında siz değerli üyelerimizin alt yapı, kalite, sertifikasyon, enerji verimliliği, personel yetkinlikleri konularındaki bütüncül sürdürülebilirlik yaklaşımı bizleri olumlu yönde destekledi.

2023 SEPA Çalışma takvimimizi içinde bulunduğumuz hafta gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantımız ile belirledik.

Yönetim Kurulumuz, Şubat ayında sektörel ihracatımızın arttırılması kapsamında ilk olarak İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Pelister’ i ziyaret edecek,

Bu sene Mart, Nisan ve Eylül aylarında Konya, İzmir ve Gaziantep’ te sektörel toplantılarımızı gerçekleştirmeye başlıyoruz,

  • 30 Mayıs 2023 Salı akşamı SEPA Sektörel Buluşma Yemeğimizi şimdiden takvimlerinize eklemenizi rica ediyoruz,
  • Kurumlar arası işbirliği konusunda 2023 yılında yeni bir adım atarak Kimyagerler Derneği ile Kozmetik, İlaç ve Gıda Kimyası Kongrelerinde işbirliği gerçekleştirdik. Bu 3 kongrenin duyuru destekçileri arasında yer alırken, Gıda kimyası kongresi çanta sponsoru olarak destekleyeceğiz,
  • 3-5 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kozmetik Kongresine stant katılımı gerçekleştirmek isteyen SEPA üyelerine % 20 indirim hakkı sağlandığını bu vesile ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.
  • Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ASD ve ASD Çatı Derneklerimiz, ASÜD, BOSAD, ÇEVKO, GEBKİM, İKMİB, PAGDER, PAGÇEV, PAGEV,  PLASFED, Sürdürülebilirlik Akademisi, TKSD, TÜSİAD,  TOBB Ambalaj Meclisi, TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Meclisi başta olmak üzere tüm paydaşlarımız ile etkileşimlerimizi arttırarak devam ettireceğiz.
  • Hali hazırda ön çalışmalarına devam ettiğimiz FESTO-SEPA işbirliği kapsamında teknik personellerimizin yetkinliklerinin arttırılması konusunda eğitimlerimizi başlatacak, FESTO-PMO Partners işbirliği kapsamında ilk AB Projesi adımımızı atacağız.

Şubat ayı gündemimizin en önemli başlığı olan ihracatımızın arttırılması konusundaki önerilerinizi İKMİB Toplantımızda gündeme alınmak üzere info@sepa.org.tr mail adresimiz üzerinden Derneğimize iletmenizi rica ediyoruz.

SEPA 2023 Çalışma Takvimini dikkatinize sunuyor, 2023 yılının tüm üyelerimiz, paydaşlarımız ve SEPA için yenilikçi, verimli, uyumlu ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyoruz.

Sıradaki Haber : FESTO-SEPA Teknik Eğitim Program Başlıkları Belli Oldu