SARTEN AMBALAJ; Sürdürülebilirlik ile Gelişmeye Devam Ediyor

Sarten Ambalaj, Türkiye’ de 4 fabrikada yapmakta olduğu plastik üretimini yurt dışına da taşıdı. 2022 yılında Bulgaristan’ da  Lyaskovets fabrikamıza monte edilen makineler ile plastik üretimine başlanmış olup, Bulgaristan ve Romanya başta olmak üzere komşu Balkan ülkelerine de fabrikamızdan sevkiyat yapılmaktadır.

Sarten Ambalaj , 2022 yılını 200 milyon dolarında bir ihracatla kapatmaktadır. Sarten Ambalajın, “ Ambalajın Süper Marketi” sloganı ile çıktığı yolculuktaki başarısında en önemli etkenler;   geniş ürün yelpazesi, İstanbul Merkez Ofisi, Sofya Ofisi, Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Hollanda , Rusya satış ofislerinde çalışan 30 u aşkın ve 15 ayrı lisan konuşan güçlü İhracat ekibidir. 90 ı aşkın ülkeye ihracat yapan Sarten Ambalaj 2023 ve ileriki yıllarda da ihracat hedeflerini daha yukarıya çekmeyi planlamakta  ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Sarten Ambalaj; Sürdürülebilirlik  konusunda faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürmekte olup 2020 ve 2021 yıllarında yayınladığı SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK  raporlarına ek olarak önümüzdeki aylarda 2022 yılı raporunu da yayınlanacaktır. SARTEN AMBALAJ, karbon ayak izinin azaltılması ve enerji tasarrufunu da gerçekleştirmek üzere ; önemli bir yatırımı da Türkiye’ deki 17 fabrikasının çatılarını Güneş panelleri ile kaplayarak, Güneş enerjisine dönüşüm yapmaktadır.

Sıradaki Haber ; ŞİMŞEK PLASTİK 53 Yıldır Kalite ve Çeşitlilikten Ödün Vermeden Büyüyoruz