Sem Plastik

T. +90 212 736 07 37
Alipaşa Mah. Trablusgarp Cad. No:3/2 Silivri / İstanbul / TÜRKİYE

Genel merkezi İstanbul’da olan SEM Plastik, Silivri’deki 20 bin metrekarelik alana kurulu fabrikasının yanı sıra Malatya’daki 8 bin 500 metrekarelik fabrikasıyla sektörünün en büyük kapalı alana sahip üreticisi. SEM Plastik; plastik bardak, tabak, çatal, bıçak, dondurma kutuları, ayran bardakları, yoğurt kapları , hava yolları için catering ekipmanları ve gıda ambalajı çeşitlerini de içinde barındıran oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip.

ISO9001, ISO 22000, BRC-IOP, HACCP, TSEK, FDA izni gibi belgelerle kalitesini tescilleyen SEM Plastik, ürünlerinde birinci sınıf, çevreci ve geri dönüşümlü hammadde kullanıyor.

EUPC, WFO, PAGEV, ISO, ITO, ASD, ASUD, PLMA, ITCA, ÇEVKOR , MECC , TOBB Plastik Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi gibi sivil toplum kuruluşlarına üyeliği bulunan ve bu kuruluşların birçoğunun yönetiminde olan SEM Plastik, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Silivri Spor Futbol Takımı, Adım Adım Oluşumu-Sivil Toplum Örgütü, McDonald’s Çocuk Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çevre Koruma ve Araştırma Vakfı (ÇEVKOR), ve Türk Kızılayı ile gerçekleştirilen projeler bunlardan bazıları.

Plastik gıda ambalajı üreten SEM Plastik, bünyesinde ayrıca, hammadde distribüsyon şirketi CredoyPolimer’i, 2006 yılında kurulan ve grubun dış ticaretini yürüten Sem Global Dış Ticaret’i ve Sem Stüdyo Design Solutions’ı bulunduruyor. Grup bünyesinde 350 kişi istihdam ediliyor.

Üretim Kategorileri
PS Kaplar
PP Kaplar, Kutular, Kovalar
Pet Kaplar
PVC'den Kaplar
r-Pet Ambalajlar
PLA Ambalajlar
Ham Madde Kategorileri
PET
PS
PVC
PC
PLA – Polilactic Acid
r-PET