Koronavirüsle Mücadele Kapsamında İş Yerlerinde Alınması Gereken Tedbirler Kılavuzu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan; yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında iş yerlerinde alınması gereken tedbirlere ilişkin kılavuza şu linkten ve Ek1′ den ulaşabilirsiniz. Virüsün yayılmasının önlenmesinden, hijyen ve sağlık kurallarına her türlü detayın yer aldığı kılavuzun tüm üyelerimiz tarafından incelenmesini tavsiye ediyoruz.

Bu mücadele kapsamında hazırlanan “İş Yeri Bilgilendirme Afişi” ve “İş Yeri Korunma Tedbirleri Afişleri” ile uygulamaları personellere görsel olarak aktarabilirsiniz. Afişler aktarılmak istenen mesajları, sürekli uyarı ve tekrarlara gerek duymadan çalışanlara aktarmak için önemli araçlardan. Bu sayede çalışanların sağlıklı alışkanlıkları, uzun vadede uygulayabilir hale gelmesi mümkün olabilmektedir.

Afiş kullanımı ile Covid19 gibi ciddi sağlık riski bulunan süreçlerde; sürekli tekrar ve uyarıların, çalışanların psikolojileri üzerinde yaratabileceği olumsuz duygu durumlarının da azaltabileceğine inanıyoruz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan 50*70 ebatlarındaki afişlere eklerden ulaşabilirsiniz. Farklı ebatlardaki formatları için lütfen tıklayınız.

 

Ekler:
Ek1 - İş Yerinde Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Önlemler Kılavuzu
Ek1 - İş Yerinde Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Önlemler
Ek2 - İş Yeri Bilgilendirme Afişi 50*70
Ek2 - İş Yeri Bilgilendirme Afişi 50*70
Ek3 - İş Yeri Korunma Tedbirleri Afişi 50*70
Ek3 - İş Yeri Korunma Tedbirleri Afişi 50*70