KDV’ ye Giden En Kısa Yol – TGS Dış Ticaret A.Ş.

TGS DIŞ TİCARET A.Ş SPONSORLARIMIZ ARASINA EKLENDİ
“KDV’YE GİDEN EN KISA YOL”

Haziran ayı itibari ile sponsorlarımız arasına eklenen TGS Dış Ticaret A.Ş. 1999 yılında kuruldu.

TGS Hakkında

Faaliyetlerimizi 2012’den bu yana halka açık bir şirket olarak yürütüyoruz. Biz başarımızı hizmet verdiğimiz firmaların güveni ve kaliteli hizmet üzerine inşa ettik. Çalışmalarımızın tüm aşamalarında güven, paydaşlarımızın gizliliğine saygı ve şeffaflık temel ilkemizi oluşturuyor. Çözüm odaklı çalışma anlayışımızla firmalarımızın her zaman yanında yer alıyoruz.

Sektör gözetmeksizin ülkemizde üretim ve ticaret yapan firmaların ihracatına aracılık ediyoruz. Şirketimiz bünyesinde ihracat gerçekleştiren imalatçı firmalara talepleri halinde Türk Eximbank, bankalar, özel finans kurumları nezdinde teknik ve lojistik destek sağlıyoruz. İhracatçılarımız için KDV’yi bir finansman yükü olmaktan çıkarıyoruz. Maliyetleri düşürüyor, bürokratik süreçleri kısaltıp zaman ve enerji kaybını en aza indiriyoruz. ‘KDV’ye giden en kısa yol’ şeklinde özetlediğimiz çalışma sistemimizle ihracatçılarımıza alternatif maliyet oluşturmadan değer yaratıyoruz.

İhracat özellikle son yıllarda ülke ekonomimizin lokomotifi konumuna geldi. Türkiye ekonomisinin 2022’deki büyümesine en büyük katkıyı ihracat verdi. TGS Dış Ticaret A.Ş. olarak bu katkıda bizim de payımız bulunduğu için mutlu ve gururluyuz. Geçen yıl ihracatımızı yaklaşık yüzde 10 artırdık.

2023’ün ilk yarısında yüksek maliyetlerin yanı sıra döviz kurunun seviyesi firmalarımızın rekabetçiliğini ne yazık ki olumsuz etkiledi. Yılın ikinci yarısında kurun rekabetçi seviyeye gelmesi ve küresel pazarların normale dönmesiyle birlikte ihracatta yeni bir ivme yakalayacağımızı öngörüyoruz.

TGS Dış Ticaret A.Ş. yıllardır alanında liderliği elinde bulunduruyor. Halen tekstil, hazır giyim, deri ve deri mamulleri, otomotiv, kimyevi maddeler, demir ve demir dışı metaller sektöründen 300’ü aşkın imalatçı firmaya aracılık hizmeti veriyoruz. Bu yıl aracılık hizmeti verdiğimiz firmaların sayısını ve sektörel dağılımını artırmayı önceliklerimiz arasına aldık. Mevcutlara ilave olarak farklı sektörlerden firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca imalatçı firmalarımıza yurt dışında yeni pazarlar bulmaları ve karşılaştıkları lojistik zorlukların aşabilmeleri için ihracatçı birlikleriyle ortak çalışmalar yürütüyoruz.

Bu yıl aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Böylesine anlamlı bir yılda imalatçı firmalarımızla birlikte ülke ihracatına daha çok katkı verebilmek için büyük bir şevkle çalışıyoruz. Bütün bu çalışmalarla birlikte Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünü mümkün olan en yüksek performansla tamamlamayı hedefliyoruz.

Daha kapsamlı bilgilere www.tgsas.com internet sitemiz üzerinden ulaşılabilir, TGS Avantajları ile ilgili detay sunumu inceleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT :  Sponsor firmalarımız ile ilgili çalışmalarınızda Derneğimizin herhangi bir resmi yükümlülüğü olmadığını, gerekli risk analizlerinin firmalarımızın sorumluluğunda olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Firma ile ilgili detaylara ihtiyaç duyduğunuzda Tedarikçi Modülümüz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sıradaki Haber : TOBB Güncel Meclis Çalışmaları