JOKEY’ den Kapalı Döngü (Closed Loop) Sürdürülebilir Ambalaj

Köln merkezli Zentek Services GmbH & Co. KG ile işbirliği sayesinde Jokey Group, üretim sektörü gıda dışı ambalajları için kapalı döngü sistemi sağlıyor.

Zentek, kullanılmış ambalaj kovalarının toplanmasını, tasnif edilmesini ve geri dönüştürülmesini organize eder ve yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş malzemeleri Jokey tesislerine geri gönderir.

Jokey, 30 yılı aşkın bir süredir gıda dışı endüstri için tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeler (PCR) olarak adlandırılan geri dönüştürülmüş ikincil ham maddelerden ambalajlar üretmektedir. Jokey, müşterilerinin maksimum ambalaj ve kullanıcı faydalarını karşılarken yüksek kalitede geri dönüştürülebilen ambalaj çözümlerine özel önem vermektedir. Sürdürülebilir ambalaj tasarımıyla Jokey, işleyen bir döngüsel ekonomi anlamında ambalajın geri dönüşüm döngüsüne geri döndürülebilmesini sağlıyoruz.

Jokey Grup, Zentek ile gerçekleştirdiği iş birliği ile artık önemli bir adım daha atıyor ve ticari sektörde kapalı devre bir sistem kurmanın peşinde. Bir ambalaj üreticisi olarak Jokey, endüstri için plastik kovalar üretmektedir ve bu kovalar, ilgili ürünlerle dolu bu kovaları perakende, ticaret ve gastronomi alanındaki müşterilere sunmaktadır. Bu kullanılmış kovaların toplanması, ülke çapında ve kapsamlı sertifikalı atık yönetim şirketleri ağıyla Zentek tarafından organize edilmektedir. Bunu ikincil bir hammadde üretmek için ayırma, hazırlama ve mekanik geri dönüşüm takip eder: geri dönüşüm. Elde edilen ikincil hammaddelerden Jokey’de yeniden yeni kovalar üretildiğinde döngü kapanır. Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı, kaynakları koruyabilir ve ayrıca CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltabilir.

Sıradaki Haber ; SARTEN AMBALAJ; Sürdürülebilirlik ile Gelişmeye Devam Ediyor