Covid19 Tam Kapanma Tedbirleri Mayıs 2021

Sayın Üyelerimiz, Sektör Mensuplarımız,

TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Meclisi aracılığı ile Derneğimize ulaşan bildirimle Covid19 sebebi ile 29 Nisan 2021 Perşembe (bugün) Saat 19:00 dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00′ e kadar sürecek tam kapanma döneminde çalışabilecek işletmeler, çalışma parametreleri ve pek çok faaliyette dikkate alınması gereken detaylar belirlenmiştir. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan tedbirler ekte dikkatinize sunulmuştur.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından, muafiyet tanınan işyerlerinde çalışan görevliler için görev belgesi düzenlenmesi ile ilgili yeni düzenlemeler getirilmiştir.

Söz konusu düzenlemeye istinaden ;

  • Üretim, imalat, tedarik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere Bakanlığımızca yayımlanan önceki Genelgelerimiz ile 27.04.2021 tarih ve 7576 sayılı Genelge ile muafiyet tanınan işyerlerinde çalışan görevliler için bu işyerlerinin yetkililerince tüm belgelerin geçerliliği 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’de sona erecektir. 
  • 29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden “görev belgesi” başvurusunda bulunması gerekmektedir

Görev belgesi düzenlenmesi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ekte ve Gorev-Belgesi-Duzenlenmesi.pdf (icisleri.gov.tr) başlıklı linkte dikkatinize sunulmuştur.

Konunun hassasiyetini ve söz konusu dönemde belirlenen tedbirlere tam olarak uyulması halinde, Covid19 etkilerini daha az hissedeceğimiz bir yaz dönemi yaşayacağımıza inancımızı hatırlatır, tüm paydaşlarımıza sağlıklı günler dileriz.

 

Ekler:
Tam Kapanma Tedbirleri
Covid19 sebebi ile Mayıs 2021 döneminde uygulanacak 3 haftalık Tam Kapanma Tedbirlerinin Detayları
Görev Belgesi Düzenlenmesi Hakkında
Görev Belgesi Düzenlenmesi Hakkında