Bugün Dünden Daha Güçlüyüz

Sayın Sektör Mensuplarımız,

Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği 2022 yılının ilk yarısı itibari ile büyümesini sürdürüyor. Derneğimizi farklı platformlarda temsil ederken, üye ve sponsor sayımızı arttırmaya, faaliyetlerimizi çeşitlendirmeye devam ediyoruz.

Geçtiğimiz 3 aylık dönemde yeni çalışma dönemine başlayan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Pelister ve ekibini, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yerleşkesinde ziyaret ederek yeni dönem için başarılar dileklerimizi ilettik ve sektörümüzün gelişimi için faydalı olacak güncel konuları bilgilerine sunduk,

TÜSİAD ile gerçekleştirdiğimiz tanışma toplantısı ile TÜSİAD’ ın sürdürülebilirlik, AB yeşil mütabakatı, yeşil enerji, iş dünyası plastik girişimi çalışmalarında aktif rol almak istediğimizi kendilerine ilettik,

Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz verimlilik temalı SEPA Sektörel Buluşma yemeğinde sürdürülebilir enerji, döngüsel ekonomi ve polimer piyasalarında gerçekleşen değişimleri sektörümüzün değerli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, üyelerimiz ve sektör mensuplarımızın katılımı ile odağımıza aldık.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Plastik, Kauçuk ve Kompozit Meclisi aracılığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK koordinasyonunda çalışmalarına devam eden, sektörümüzün kısa/orta vadede Avrupa Yeşil Mutabakatının getireceği yasal düzenlemeler dolayısıyla dış ticaretinin etkilenmemesi, uzun vadede ise ülkemizin 2053 net sıfır hedeflerine ulaşabilmesi için oluşturulan “Teknolojik Dönüşüm/Gelişim İhtisas Çalışma Grubu” na dahil olduk.

TEPAV aracılığı ile gerçekleştirilen “Plastik Sektörü Dijitalizasyon Odak Grup Toplantısı” na dahil olarak sektörümüzün dijitalizasyon ve otomasyon seviyesinin arttırılması konusunda neler yapılabileceği yönünde bilgi paylaşımlarında bulunduk.

Son 3 ayda Derneğimize katılan 2 yeni üyemiz ve 2 sponsorumuz ile sektörel geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sanayicilerimizin ve tedarikçilerimizin, SEPA’ ya her gün daha fazla inanması ve katılım göstermesi bizlere doğru adımlar attığımızı hissettiriyor.

“Sert plastik ambalaj sektörünün yarın bugünden daha güçlü olmasını sağlamak” için sizleri SEPA’ ya katılmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Hakan Özhuy
Yönetim Kurulu Başkanı

Sıradaki Haber  “Sürdürülebilirlik Nedir ? “