AR-GE 500′ de Yer Alan Üyelerimizi Kutluyoruz

Turkishtime tarafından hazırlanan ARGE250 ve ARGE500 listelerinde SEPA Üyelerini görmek bizleri gururlandırdı.  Düşük ve orta katma değerli üretim yapan bir sektör olarak büyüme ve gelişimimiz için en önemli parametrelerden biri teknoloji, diğeri ise AR-GE çalışmaları. ASÜD işbirliği ile düzenlediğimiz sektörel gelişim etkinliklerinde, ASÜD kanadı tarafından sıklıkla dile getirilen hammadde yada ambalaj inovasyon ihtiyacı da bu çalışmaların önemini kuvvetlendirir nitelikte.

Daha değerli olanı üretmek için ihtiyaçlara çok farklı pencerelerden bakmak gerekiyor. AR-GE ekosisteminin yaratılması için atılması gereken ilk ve en önemli adım günlük rutin içinde koşturan profesyoneller haricinde bir yapı oluşturmak. Şirketin tüm departmanlarından etkin bilgi akışını sağlamak, gelişime açık noktaları tespit etmek ve tüketici ihtiyaçlarını analiz etmek için bu kadroların oluşturulması olmazsa olmaz parametrelerden biri. Listede yer alan sert plastik ambalaj sanayisi firma sayısı arttığına yenilikçi ambalaj çözümlerinin de artacağına yürekten inanıyoruz.

AR-GE 250 ve Ar-GE500 listesinde yer alan üyelerimizi bu vesile ile tekrar kutluyor, sektörümüzdeki yaratıcı ambalaj çözümlerinde kat edilecek aşamayı merakla bekliyoruz.