2020 Yılı İlk Yönetim Kurulu Toplantımız GEBKİM Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Gerçekleşti

2020 yılı ilk Yönetim Kurulu Toplantımızı, GEBKİM Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirdik. Okul Müdürü Sayın Hakan Çelik ve öğretmenlerimizin refakatinde gerçekleştirdiğimiz okul gezisinde her türlü ihtiyacın düşünüldüğü tam donanımlı sınıflar, geniş laboratuvar imkanları, uygulama-pilot üretim tesisi ve sosyal mekanları ile tam donanımlı başarılı bir proje ile karşılaştık.

Gelecek sene otomasyon bölümü de devreye girecek GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gezimiz her açıdan örnek bir Meslek Lisesi uygulaması ile karşılaşmamız açısından sevindiriciydi. Meslek liselerinin sanayinin gelişimi konusunda ne derece önemli bir yapı taşı olduğunu burada eğitim alan gençlere aktarmak, teknik insanların ileride hangi aşamalara gelebileceklerini fark etmelerini sağlamak, kısacası hayal kurdurmak belki de üzerimize düşen en önemli görevlerden. Lise ve üniversite aşamasındaki pek çok genç, ileride ne olacağı, iş bulup, bulamayacağı kaygısı ile eğitimine devam ediyor. En önemli soru işaretleri “ben ne olacağım, doğru okulda mıyım ?”

SEPA olarak amacımız PAGEV Meslek Lisesi ve gelecek sene eğitim hayatına başlayacak GEBKİM Meslek Lisesi Otomasyon Bölümü öğrencilerine hayal kurduracak destek projeler oluşturmak, sanayici, okul, öğrenci işbirliği için güzel uygulamalar gerçekleştirmek. Tüm üyelerimizin konu ile ilgili görüş ve önerilerini bekliyor, GEBKİM Vakfını gerçekleştirdiği bu başarılı proje için kutluyoruz.

GEBKİM MTAL’ den mezun olacak gençleri geleceğin iş insanları olarak görmek için sabırsızlanıyoruz.